Sociální automobil

Tomáš s klientem na vozíku

Poslání

Sociální automobil sváží dvěma dodávkovými vozy, díky nájezdové rampě konstrukčně uzpůsobenými k převozu tělesně hendikepovaných osob, průměrně 24 zdravotně hendikepovaných dětí každý školní den do školy a ze školy z celého Českolipska, čímž poskytuje dětem pocit samostatnosti a rodičům pomoc.

Pomoc dětem i rodičům

Děti jsou přepravovány na místo určení z pravidelných svozových linek měst a obcí Česká Lípa, Nový Bor, Doksy, Zákupy, Kamenický Šenov, Skalice u České Lípy, Sloup v Čechách, Provodín a Jestřebí. Výhodou této přepravy je poskytovaný servis, rodič pouze předává nebo přebíral dítě v rámci zajištěné cesty. 

Aktuální svozové linky pro aktuálně 24 zdravotně hendikepovaných dětí

  • 3 ranní linky svážející do školy děti z České Lípy, Nového Boru, Kamenického Šenova, Skalice u České Lípy a Sloupu v Čechách 
  • 2 polední linky svážející ze školy děti z České Lípy, do Zákup, Jestřebí a Doks
  • 2 odpolední linky svážející ze školy děti z České Lípy, do Skalice u České Lípy, Nového Boru a Sloupu v Čechách

Na základě zkušeností z praxe a kladných referencí ze Speciální školy v České Lípě a zejména pak spokojenosti dětí a jejich rodičů se nám potvrzuje, že projekt významně pomáhá rodinám výrazným časovým a finančním odlehčením jejich tíživé a komplikované situace. Děti mají možnost zlepšovat svou samostatnost, snižuje se jejich sociální izolace, utužují se vztahy se spolužáky a jejich rodiče mají větší možnost zaměstnanosti.

Ke stažení (smlouva, ceník, jízdní řád) 

Financování

Celková kapacita jednoho automobilu je osm míst včetně řidiče (šest míst k sezení a dvě místa pro vozíky).

Oba automobily jsou v majetku Charity Česká Lípa, která hradí leasing, roční pojištění, daně a ostatní náklady na provoz. 

Charita Česká Lípa se snaží získávat finanční dary, kterými jsou financovány splátky za oba vozy, pohonné hmoty a servisní opravy. I z tohoto důvodu byl založen Klub přátel Sociálního automobilu, do kterého dárci přispívají měsíční minimální částkou 100 Kč, a v rámci fundraisingové akce Nové auto pro děti funguje akce Palačinka Charity Česká Lípa, jsou pořádány benefiční akce a sbírky.

STAŇ SE ČLENEM KLUBU PŘÁTEL SOCIÁLNÍHO AUTOMOBILU

Podpoř nákup Nového auto pro děti

Snímek obrazovky 2021-04-28 v 15.54.10

Podpora Sociálního automobilu v roce 2020

Sociální automobil byla v roce 2020 podpořen celkovou částkou 499.887 KčIrena Hrnčířová

Tel.: 487 829 874, 608 978 233
vedoucí služby Sociální automobil