Naše kolegyně, Ukrajinka Katja, má potomka
31. srpna 2022 Z organizace

Naše kolegyně, Ukrajinka Katja, má potomka

Katja utekla z bombardované Ukrajiny v polovině března. V počátku těhotenství a s vědomím, že opouští svůj dům, rodiče i svého přítele. V polovině srpna porodila v Českolipské nemocnici krásného kluka.

„Vzala jsem si nejnutnější věci a se sestrou a malou neteří jsme postupně dojely přes ukrajinsko-polské hranice hromadným svozem uprchlíků až do České Lípy. Bez kontaktů a zbytku rodiny, která zůstala na Ukrajině. Zde zůstal i můj partner, protože narukoval.“ popisuje Katja svou situaci.

Od dubna pracovala v Charitě jako asistentka pro komunikaci s Ukrajinou. Ačkoli celou dobu věřila, že rodit bude doma v Dnipru, v srpnu nastoupila v České Lípě na plánovanou mateřskou dovolenou a 19. srpna se jí narodil krásný a zdravý syn Mark. Přejeme Katje, Markovi i celé její rodině brzké shledání.

Katja pracovala v Charitě díky projektu Pomozte dětem a NROS. Od dubna pomohla spolu s Charitou a darům od velkého množství dárců více než 500 maminkám a 600 dětem ubytovaným na Českolipsku s poskytnutím oblečení, potravin, pomoci u lékařů, ve školách a školkách.