Letem charitním světem
1. září 2022 Z organizace

Letem charitním světem

Jaké dílčí úspěchy, strasti a radosti řešili naši zaměstnanci v letním čase?

  1. Maminka samoživitelka pracuje na Charitě Česká Lípa i přes svůj zdravotní hendikep na zkrácený úvazek pozici uklízečky. Potřebovala nutně vyřešit ubytování pro sebe a svou dceru. Bydlení u maminky resp. babičky bylo již prostorově neúnosné. To se podařilo pracovnicím Startéru díky nadaci Terezy Maxové, díky jednorázovému příspěvku na bydlení v hodnotě 14.000 Kč. Stejný příspěvek byl díky úspěšné žádosti i získán pro maminku s čtyřměsíčním synem.
  2. Na 1. ročníku kulturně sportovní akce Romale pořádané na Ploužnici pro děti z celého kraje získali klienti z Klubu Koule NZDM první místo ve fotbalovém turnaji. Pohár se nově skví na polici v hlavní místnosti klubu. Gratulujeme.
  3. Ve sbírce, kterou uspořádala Diecézní charita Litoměřice na pomoc lidem zasaženým požárem Národním parku České Švýcarsko se od 27. 7. k 20. 9. vybralo 497.630 Kč.
  4. V rámci letošního léta se naši dobrovolníci zúčastnili hned osmi skvělých akcí, na kterých se smažila Charitní palačinka
    a nově také vafle. Celkově tak byly podpořeny služby nízkoprahové zařízení pro děti a mládež a azylový dům částkou 67.897 Kč.
  5. Sociálně aktivizační služby Startér zprostředkovali velké množství materiální pomoci, potravin, nábytku a základních hygienických potřeb i školních pomůcek rodinám s dětmi ve finanční tísni.
  6. Vedoucí našich sociálních služeb se účastnily odborné stáže v Komunitním centru Kostka v Krásné Lípě. Pracovnice a pracovníci společně sdíleli své zkušenosti nejen z běžné praxe, ale také z mimořádných událostí, z pandemie Covid–19 a uprchlické krize. V říjnu se naopak Charita Česká Lípa stane hostitelem a představí pracovníkům komunitního centra své služby.