Koncert v České Lípě podpoří Ukrajinu a poděkuje lidem, kteří pomáhají
15. března 2022 Z organizace

Koncert v České Lípě podpoří Ukrajinu a poděkuje lidem, kteří pomáhají

Českolipští kulturní pořadatelé se staví za Ukrajinu a společně nachystali na 22. března do sálu KD Crystal benefiční akci Společně pro Ukrajinu, jejímž cílem je podpořit válečné uprchlíky, rodiny s dětmi na Českolipsku a také poděkovat všem lidem, kteří se zapojují do pomoci. Výtěžek z akce podpoří sbírku Charity Česká Lípa pro ukrajinské rodiny, která je s Kulturou Česká Lípa také hlavním pořadatelem akce.

„Společně pomáháme. Velké množství spoluobčanů, spolků, firem či organizací. Vlna solidarity je v posledních týdnech obrovská. Obrovské je pak pro nemalý počet lidí také psychické či fyzické vypětí z nastalé dlouhodobé krizové situace. Věřím, že sílu a vzpruhu do dalších dnů nám dá právě toto kulturní setkání, které vzešlo z popudu kulturní obce a my jsme za něj vděční,“ říká ředitelka Charity Česká Lípa Eva Ortová.

UKROd 18:00 vystoupí na sále KD Crystal hudebníci a divadelníci ze známých českolipských kulturních spolků a organizací. Do tvorby programu se zapojili lidé ze Základní umělecké školy, z festivalu Lípa Musica, studenti ze Školy rocku či herci z Divadelních klubů mladých i Jiráska. Premiéru své písně Těžko se mi usíná představí aktuálně nominovaný písničkář na žánrovou cenu Anděl Kuba Horák aka Kluk z Husovky.

V programu večera zazní hudba napříč žánry české i světové produkce. Nejen pro ukrajinské přátelé, kteří jsou na akci srdečně zváni prostřednictvím kontaktních osob z ubytovacích zařízení, zazní také skladby přímo spojené s Ukrajinou – Musorgského Velká brána kyjevská v podání komorního symfonického orchestru či ukrajinská lidová píseň v podání pěveckého sboru Českolipský Evergreen. 

Vstupné na akci je dobrovolné a jeho plná výše podpoří válečné uprchlíky z Ukrajiny, rodiny s dětmi žijící na Českolipsku, s nimiž spolupracuje sociálně aktivizační služba Startér Charity Česká Lípa. Tato sociální služba poskytuje ukrajinským rodinám díky materiálním a finančním darům z vyhlášených sbírek materiální a potravinovou pomoc, ošacení, ale také jim pomáhá jednat s úřady či s lékaři.

Záštitu nad celou akcí převzala starostka města Česká Lípa Jitka Volfová.

Společně pro Ukrajinu, 22. 3., sál KD Crystal, 18:00–19:30, dobrovolné vstupné
Sbírka pro rodiny s dětmi – 115-9529770217/0100

Mgr. Jiří Gottlieber

Mgr. Jiří Gottlieber

mediální koordinátor Charity Česká Lípa
Tel.: 487 829 871 E-mail: 2hGD27980km%C19k68ys6Z2938Es-Z29g