Pomoc rodinám v tíživé situaci v České Lípě i v Novém Boru
13. července 2021 Startér

Pomoc rodinám v tíživé situaci v České Lípě i v Novém Boru

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Startér, které pomáhají zdarma rodinám s nezletilými dětmi při překonávání jejich tíživé životní situace, kterou nedokáží řešit vlastními silami, naleznete v budově bývalého novoborského infocentra na adrese Tř. T. G. Masaryka č. p. 46. v Novém Boru nebo v České Lípě v Dubické ul. 992 v České Lípě.

Nečekejte, až bude pozdě

untitled-2Říct si o pomoc je pro mnohé obtížná věc. A přitom je to nakonec tak snadné. Pracovnice sociálně aktivizačních služeb Charity Česká Lípa vám rády pomohou vyřešit vaši nepříznivou situaci, aby se vám i vašim dětem žilo lépe. Startér pomáhá při hledání nebo udržení bydlení, práce, nastavení hospodaření domácnosti na základě příjmů a výdajů. Na úřadech spolu s vámi mohou pracovnice požádat o nárokové i nenárokové dávky, tj. komunikovat s úřady, institucemi (ÚP, OSSZ, OSPOD, PČR, soudy), se školami, lékaři a dalšími odbornými pracovníky. Dále mohou pomoci s péčí o nezletilé děti, s vedením chodu domácnosti, s distanční výukou, s předškolním vzděláváním vašich dětí nebo pomoci při návratu dětí do vlastní péče.

Napište, zavolejte, stavte se i s dětmi

Stačí udělat první krok, a to kontaktovat službu zdarma na telefonních číslech 778 062 215, 775 600 324, poslat zprávu přes facebookovou stránku Startér/Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi nebo napsat e-mail na starter@fchcl.cz. Osobně můžete zavítat do kanceláře v budově infocentra v Novém Boru na Tř. T. G. Masaryka vždy v pondělí a ve středu mezi 8:00 a 12:00 resp. 12:30 a 16:30 nebo ve čtvrtek a v pátek od 8:00 do 12:00. Pracovnice sociální služby se těší na vzájemnou spolupráci a děti můžete vzít s sebou, je pro ně připravený koutek na hraní. V České Lípě pak můžete přijít do Dubické ul. 992, do areálu Charity Česká Lípa každý pracovní den od 8:00 do 12:00 a od 12:30 do 16:30.

Prostory v Novém BoruStartér na TGMImage

Prostory v České Lípě

SAS konzultovna

SAS konzultovna-4

 

Bc. Markéta Chýlková

vedoucí sociálně aktivizační služby Startér
Tel.: 778 062 215 E-mail: YaLv1~l7VX~mVca77bCkO1.7~bGkO1p