Nové brýle i nábytek pro klientku se zrakovým hendikem
27. ledna 2022 Startér

Nové brýle i nábytek pro klientku se zrakovým hendikem

Matka samoživitelka se dvěma dětmi má od dětských let zrakový hendikep. Dárci jí pomohli s nákupem nových brýlí a darovali nábytek do dětského pokoje.

Paní L. se během prosince loňského roku, po prodělání koronaviru, její celoživotní trápení – zrak – ještě více zhoršil. Aby o něj nepřišla úplně, napsal jí ošetřující doktor léky, které byla nucena brát i přes nežádoucí alergické reakce. Prášky zafungovaly ale jen částečně. Z toho důvodu si paní L. byla nucena obstarat nové brýle se silnějšími dioptriemi, jejichž minimální cena se však pohybovala kolem šesti tisíc korun.

Pro paní L., která pracuje na zkrácený úvazek a pobírá invalidní důchod druhého stupně byla taková částka nad její síly. Proto pracovnice sociálně aktivizačních služeb Startér oslovila potenciální dárce s prosbou o spolufinancování. Dárci se skutečně našli a paní L. pomohli zaplatit výraznou část nákladů na brýle. Pro paní L., která byla schopná mít i přes nízký příjem a nutné rodinné výdaje, peníze bokem, byla takováto pomoc obrovskou psychickou úlevou.

„Moc děkuju za pomoc dárcům a paní ze Startéru. Nevím, co bych bez nich dělala. Charita mi pomáhá už dlouho. Díky nim mám nové brýle. A teď jsem dostala domů od dalších dárců i nábytek pro moje děti. Oni mi ten nábytek i přivezli a nastěhovali mi ho i sestavili. Jsem strašně ráda za Charitu i za všechny lidi, co pomáhají nejen mě,“ řekla šťastná paní L.

Nina Šmýdová

Nina Šmýdová

pracovnice sociálně aktivizační služby Startér Česká Lípa
Tel.: 774 116 532 E-mail: %fLn5f56LTpo995d4inhT65j4mnhTj