V sobotu 20. listopadu byla v hypermarketu Albert v České Lípě pořádána tradiční podzimní Sbírka potravin, která přinesla do potravinové banky desítky krabic potravin, které pomohou klientů Charity Česká Lípa v existenční tísni.

Dárci v průběhu celého dne přispívali dobrovolníkům z Dobrovolnického centra Charity Česká Lípa do banánových krabic trvanlivé potraviny a základní hygienické zboží pro matky samoživitelky či rodiny v existenční tísni.

„Celkově se do sbírky zapojilo 170 dárců, kteří naplnili 88 banánových krabic. V těch se sešlo například 680 balení těstovin či rýže, 263 krabic s mlékem, 379 přesnídávek či kojeneckých mlék, 324 konzerv, 231 polévek nebo 316 kusů sprchových gelů, mýdla nebo zubních past. Děkujeme srdečně za jakýkoli nákup,“ okomentovala sbírkový den Pavla Bratršovská z Charity Česká Lípa.

Všechno zboží bylo desítkou dobrovolníků přesně zaevidováno a v podvečerních hodinách odvezeno do Potravinové banky Libereckého kraje, ze které následující půl rok bude moci charitní sociální služby Azylový dům Jonáš či Startér čerpat. A to nejen zboží věnované v České Lípě. 

„Jsme rádi, že jsme součástí celorepublikové sbírky. Nikdo netuší, co naši současní i budoucí klienti v tísni budou v následujících měsících potřebovat. Díky spolupráci s potravinovou bankou však víme, že co nepokryjí ve sbírce naši dárci, posbírají do potravinové banky organizace z jiných hypermarketů a měst. Díky tomu se dárci i dobrovolníci z celé republiky postarali o to, aby klientům z Českolipska byla poskytnuta přesně ta pomoc, která bude potřeba,“ dodává Pavla Bratršovská.

„Velké díky pak patří dobrovolníkům. V této době není nic jednoduchého. Mnoho dobrovolníků se nám na poslední chvíli odhlásilo a jsme moc ráda, že naši zaměstnanci v rolích dobrovolníků je byli schopni nahradit,“ připomíná současnou nelehkou dobu vedoucí dobrovolnického centra Dita Krčmářová.

Do 30. listopadu probíha Sbírka potravin online přes online obchody Kosik.cz nebo Rohlik.cz, další pokračování sbírky je pak očekáváno na jaře příštího roku.

Mgr. Pavla Bratršovská

Mgr. Pavla Bratršovská

personalistka, asistentka ředitelky, koordinátorka Tříkrálové sbírky
Tel.: 487 829 871 E-mail: XknD8cen%dnjGK7_%dnvZ%54YanBZd54Ys