Kampaň pro Jonáš

Azylový dům Jonáš potřebuje elektrospotřebiče pro maminky a děti

Kampaň trvající 90 dnů do ledna 2023

  • Charita Česká Lípa zahájila v září roku 2021 nezbytnou rekonstrukci Azylového domu Jonáš z důvodu téměř havarijního stavu budovy.
  • V Azylovém domě Jonáš se nachází 40 lůžek pro rodiny s dětmi, které by jinak byly absolutně bez střechy nad hlavou, což z něj činí největší azylové zařízení svého druhu v okrese. Domov od roku 2002 pomohl přes 700 matkám v životní tísni a 1 300 dětem nejen z Českolipska.
  • K tomu, aby mohl bý v prosinci 2022 otevřen Azylový dům Jonáš klientům, byla potřeba zakoupit na úvěr kompletní vybavení kuchyní a prádelny v celkové hodnotě 350.000 Kč.

Sbírka je určená na nákup elektrospotřebičů do 11 malých bytů nového azylového domu:

  • 11 sporáků a 11 kombinovaných chladniček.
  • 4 pračky (1 s větším objemem a 3 klasické pračky)

Pomozte nám se zafinancováním nezbytných elektrospotřebičů.

DAROVAT

Celkově je třeba pořídit kvalitní vybavení, avšak za rozumnou cenu, proto jsme již dopředu udělali průzkum trhu s cenovými nabídkami a vybrali nejvhodnější výrobky. V případě kuchyňských spotřebičů jsme zvolili ty, které jsou energeticky výrazně úspornější, což je pro chod azylového domu zásadní ekonomické kritérium. V případě praček je potřeba taktéž kvalitních výrobků z důvodu situací, kdy klientky přicházejí náhle v nouzi do azylového domu a jejich oblečení a veškeré prádlo včetně povlečení a ručníků je špinavé, případně i hrozí zavlečení štěnic a vší do prostor azylového domu. Udržování čistoty a hygieny je navíc velmi důležitou aktivizační činnosti, kdy pracovnice učí klienty udržovat oblečení dětí a také domácí textil v čistotě a v pořádku. 

V pořádání charitativních sbírek spolupracujeme s dárcovskou platformou znesnáze21, na kterou budete přesměrováni.